نرم ترین تشک

نرم ترین تشک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که انتخاب تشک مناسب چقدر می تواند در تمام فعالیت های شما تاثیر بگذارد؟ شاید بپرسید تشک خواب مگر چقدر می تواند مهم باشد که همه فعالیت ها و روزمرگی های ما را درگیر خود کند؟ باید بدانید که اتفاقا نرم ترین تشک مناسب برای شما می تواند باعث راحتی خوابتان شده و به دنبال آن روز پر انرژی برای خود بسازید. اگر تا پایان این مطلب همراه ما باشید شما را با تمام ویژگی ها و اهمیت های انتخاب تشک نرم و مناسب آشنا می کنیم و خوابی راحت را میهمان چشمان مهربانتان می کنیم.

نرم ترین تشک چه تشکی است؟

وقتی به استراحت و خواب راحت و آسوده فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد داشتن نرم ترین تشک، اولین چیزی است که برای خوابی آسوده و لذت بخش به ذهنتان می رسد.. شاید فکر کنید وقتی صاحب نرم ترین تشک دنیا باشید دیگر مشکلی برای خواب و استراحتتان وجود نخواهد داشت. اما اشتباه می کنید!

برخلاف نظر مردم انتخاب تشک نرم و مناسب از موضوعات به ظاهر کم اهمیتی است که اتفاقا خیلی هم مهم و دارای اهمیت است. تشک استاندارد، نرم ترین تشک نیست، بلکه تشکی است که حالت بدنتان را در متعادل ترین حالت ممکن قرار دهد. میزان سفتی و نرم تشکی در داشتن خوابی آسوده و بدنی سالم، بسیار مهم و تاثیر گذار است.

این که وقتی به خواب راحت فکر می کنید، نرم ترین تشک را برای خواب انتخاب می کنید، نشان دهنده این است که شما اطلاعی از تشک مناسب ستون فقرات بدن و آناتومی اندام خود ندارید و تنها راحتی خواب را در میزان نرمی تشک می بینید. باید بدانید که تشک های طبی و استاندارد علاوه بر راحتی ویژگی ها و مزایای دیگری هم دارند که آن ها را تبدیل به تشک استاندارد می کند.

 ویژگی های نرم ترین تشک

پس گفتیم که نرم ترین تشک، بهترین تشک برای خواب نیست، اما تشک مناسب چه ویژگی هایی دارد؟ ویژگی های تشک خوب و استاندارد شامل موارد زیر می شود:

 

 

  1. تشکی که خیلی نرم نباشد.

تشک های نرم یا به قول خودمان، نرم ترین تشک ها، تشک های مناسبی برای خواب نیستند. علت آن این است که وقتی بدن در حالت آسوده بر روی این تشک ها قرار می گیرد، حالت فرو رفته ای پیدا کرده و وضعیت متعادل خود را از دست می دهد.

تشکی که به قدری نرم باشد که هنگام خواب بدن را به حد زیادی در خود فرو ببرد، باعث آسیب دیدن اندام های اصلی مانند گردن، کمر و حتی پاهایتان می شود و در دراز مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بدنتان وارد کند.

  1. تشکی که خیلی سفت نباشد.

به همان اندازه که نرم ترین تشک می تواند بدنتان را دچار آسیب کند، تشک خیلی سخت و سفت هم همین نتیجه را به دنبال خواهد داشت. وقتی یک تشک خیلی سفت را برای خواب انتخاب می کنید، نه تنها از خوابیدن روی آن احساس راحتی نمی کنید، بلکه باعث می شوید که فیگور بدنتان را هم در شرایط نامناسبی قرار دهید.

خوابیدن روی تشک سفت موجب می شود که حالت گودی کمر و گردن در شرایطی نامناسبی قرار گرفته و دچار درد و آسیب شود. مطمئن باشید بعد از بیدارن شدن از خوابی که روی تشک سفت داشته اید اصلا احساس خوبی نخواهید داشت. کرختی، کسالت و درد همه نشانه های خوابیدن روی تشک خیلی سفت و بدون کمترین نرمی است.

چگونه نرم ترین تشک مناسب خود را انتخاب کنید؟

بعد از این ویژگی های یک تشک مناسب و استاندارد را معرفی کردیم باید به سراغ نحوه انتخاب این تشک خوب برویم. خب اول از همه باید بدانید که تشکی که انتخاب می کنید که بر کیفیت خواب و نوع رفتار شما با دیگران تاثیر گذارخواهد بود. وقتی خواب راحتی داشته باشید، اعصابی آرام و بدنی پر انرژی خواهید داشت و در نتیجه آماده شروع یک روز فعال و شاد خواهید بود.

نشانه های که باید یک تشک نرم مناسب با بدنتان داشته باشد مواردی هستند که در این بخش به شما معرفی می کنیم.

  • تشک باید مناسب وزنتان باشد.

تشکی که انتخاب می کنید باید متناسب با وزن بدنتان باشد، یعنی اگر جز افراد سنگین وزن یا حتی سبک وزن هستید، نرم ترین تشک یا تشک خیلی نرم اصلا انتخاب مناسبی برای شما نیست.

 

 

  • میزان سفتی و نرمی تشک متناسب با فرم بدنتان باشد.

تشکی انتخاب می کنید نه باید آنقدر نرم باشد که کل اندامتان را در خود غرق کند و نه آنقدر سفت و سخت باشد که حالت بدنتان را هم پوشش ندهد.

در واقع باید به صورتی باشد که این نقاط اصلی هیچ گونه فشاری تحمل نکنند، در صورتی که نرم ترین تشک انتخابی شما متناسب با فرم بدنتان نباشد، دچار کمر درد، گردن درد، آرتروز و دیگر آسیب های مشابه دیگر می شوید.

  • تشک از نوع طبی باشد.

وقتی صحبت از تشک مناسب و نرم ترین تشک استاندارد می شود، اولین چیزی که به ذهن هر کسی می رسد، استفاده از تشک طبی است. شاید با خود بگویید هزینه خرید نرم ترین تشک طبی نسبت به دیگر تشک ها بیشتر باشد، اما باید آسیبی که به خواب و بدنتان وارد می شود فکرکنید و آسیب های ناشی از هر کدام را در ذهن خود مجسم کنید، متوجه می شوید که ارزشش را دارد.

پیشنهادی که به شما داریم این است در صورتی که قصد خرید تشک مناسب خود را دارید تا حد امکان هزینه خرید آن را مد نظر قرار ندهید چرا که وقتی هزینه درمان آسیب های ناشی از داشتن تشک نامناسب را برآورد نمایید خیلی بیشتر از این ها خواهد شد.

سخن پایانی

خواب و آرامش شما با ارزش ترین چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید، با خرید نرم ترین تشک مناسب خودتان، هم جسم و روان خود را از آسیب های ناشی از مشکلات تشک نامناسب حفظ کنید و خوابی باکیفیت و آرام را به خود و عزیزانتان هدیه کنید.

Rate this post
ارسال دیدگاه