روتختی هتلی

شاید تا به حال در طی سفرهای خود به هتل های زیادی مراجعه کرده باشید و یا انواع مختلفی از این هتل ها را در تلویزیون مشاهد کرده باشید.
یکی از مهم ترین موارد که تمامی هتل ها باید به آن توجه خاصی داشته باشند استفاده از روتختی های مناسب و با کیفیت می باشد، اکثر روتختی های استفاده شده در هتل ها به رنگ سفید است.

روتختی هتلی
همانطور که می دانید رنگ سفید جزو رنگ هایی به شمار می‌رود که قابلیت هماهنگی با هر دکوراسیون و هر ساختاری را دارد، از طرف دیگر به کارگیری این رنگ در ساختار روتختی باعث می شود تا به راحتی کلیه آلودگی‌ های موجود روی آن شناسایی شود.
زمانی که شما از یک هتل استفاده می کنید پس از ترک این محل کارکنان هتل به طور حتم در جهت تعویض روتختی و ملحفه ها اقدام می کنند.
این فرآیند نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت مسافران دارد. برای مثال زمانی که یک روتختی در هتل به‌ طور مرتب مورد استفاده تمامی مسافران قرار بگیرد، با گذشت زمان آلودگی ها و بیماری های زیادی در این افراد ایجاد خواهد شد در این بخش مطالب مهم و تاثیر گذاری در رابطه با روتختی های هتل مطالعه خواهید کرد.

سایز روتختی هتلی

معمولاً تمامی روتختی های هتل ها، توسط مدیران آن بخش خریداری شده و به کارکنان تحویل داده می شود.
این رو تختی های هتل باید اندازه های معینی خریداری شود همانطور که می‌دانید در هتل ها شما می توانید تخت های دو نفری، یک نفری و در شرایطی تخت های دو طبقه را مشاهده کنید، که تمامی این تخت ها نیاز به روتختی مخصوص خود دارند.
سایز روتختی هتلی با توجه به اندازه تخت اتاق تعیین شده و خریداری می شود.
معمولاً افراد هتلدار با یک برند و یا یک نمایندگی که در جهت فروش روتختی فعالیت می کند، قرارداد بسته و کلیه نیازمندی خود در این زمینه از طریق مجموعه برطرف می سازند.
توجه داشته باشید که استفاده از یک سایز مناسب برای انواع تخت ها در هتل از اهمیت زیادی برخوردار است.
در صورتی که سایز یک رو تختی بیش از حد بزرگ و یا بسیار کوچک باشد ظاهری نامتقارن در ساختار تخته ایجاد می شود که این فرآیند تاثیر بسیار زیادی در رضایتمندی مشتری خواهد داشت.
علاوه بر روتختی ها ملحفه های اضافه موجود در اتاق های هتل نیز در سایز های استاندارد تهیه شده و در این مکان قرار داده می شود.

سایز روتختی هتلی

کیفیت جنس روتختی هتلی

روتختی های استفاده شده در هتل علاوه بر این که باید دارای سایز استاندارد باشند، کیفیت و جنس آن ها نیز مورد توجه است.
استفاده از روتختی های نامرغوب و نامناسب باعث می شود تا مشتریان خواب و استراحت خوبی نداشته باشند در پی این موضوع اختلالات زیادی در روند جذب مشتری برای هتل اتفاق خواهد افتاد، با توجه به این مورد توصیه می‌شود تا از بهترین انواع رو تختی برای هتل ها استفاده شود.
طی این فرایند روتختی های پنبه ای پیشنهاد مناسبی خواهد بود، همانطور که می دانید این محصولات نرمی و لطافت خاصی داشته و هیچ بیماری پوستی در حین استفاده از آن ها ایجاد نخواهد شد.
پارچه های استفاده شده در ساختار روتختی های هتلی باید به گونه‌ ای باشد که شستشوی آن‌ ها نیز به راحتی انجام شود، گاهی ممکن است در حین استفاده مسافران از روتختی ها، آلودگی های زیادی روی این پارچه ها ایجاد شود، در پی این موضوع این روتختی باید به راحتی و بدون هیچ دردسری تمیز شود.
روتختی های استفاده شده در هتل ها علاوه بر ساختاری نرم و راحت باید مقاومت بالایی نیز داشته باشند زیرا زمانی که آن ها به صورت مکرر شستشو داده می شوند باید بتوانند ساختار اولیه خود را حفظ کنند.
همانطور که می دانید برخی از انواع پارچه ها در حین شستشو حالت اولیه خود را از دست داد و الیاف آن دچار شل شدگی می شوند.
با توجه به این موضوع رو تختی های استفاده شده در هتل باید ساختاری مقاوم و باکیفیت داشته باشد.
نوع روتختی انتخاب شده برای هتل ها با توجه به میزان اهمیت هتل و درجه آن متفاوت می باشد.
برای مثال در هتل های چند ستاره که از میهمانان ویژه و مهم پذیرایی می کنند معمولاً از روتختی های ساتن و ابریشمی که کیفیت و ماندگاری بالایی دارند استفاده می شود.

کیفیت جنس روتختی هتلی

خرید روتختی هتلی

همانطور که در قسمت قبل هم گفتیم معمولاً خرید رو تختی برای هتل ها در تعداد بالا و از یک شرکت و یا نمایندگی خاص انجام می‌شود.
برخی از هتل ها قراردادهای رسمی با تولید کنندگان در این زمینه دارند به همین دلیل تمامی روتختی های خود را از این مجموعه خریداری می‌کنند.
اما در شرایطی ممکن است یک هتل برای چند مرتبه محل خریداری خود را تعویض کند.
برای مثال زمانی که افراد هتل از کیفیت روتختی های استفاده شده راضی نباشند این تعویض مجموعه انجام خواهد شد.
اگرچه شما می توانید در سطح شهر انواع مختلفی از فروشگاه ها که در زمینه فروش انواع ملحفه و روتختی فعالیت می‌کنند را مشاهده کنید، اما بسیاری از این فروشگاه ها نمی توانند این محصولات را در تعداد بالا برای شما تهیه کنند.
با توجه به این موضوع برای خرید روتختی در هتل ها باید به کارخانه ها و شرکت های فعال در این زمینه مراجعه کرد.
امروزه در بسیاری از هتل های ستاره دار و معروف از روتختی های وارداتی و خارجی استفاده می‌شود، این روتختی ها معمولاً قیمت بیشتری نسبت به روتختی های داخلی دارند و از طرف دیگر کیفیت آن ها نیز بالاتر می باشد.

خرید روتختی هتلی
همانطور که می دانید در این هتل های ویژه و چند ستاره معمولاً قیمت دریافت خدمات نیز بسیار بالاتر می باشد.
بخشی از این هزینه های بالا مربوط به استفاده از چندین محصولاتی خواهد بود.
یکی از مهم ترین موارد در هنگام خرید روتختی هتلی توجه به چگونگی شستشوی این محصولات می باشد.
همانطور که می دانید برخی از پارچه ها طریقه شستشوی مخصوص خود را دارند، اما برای شستشوی روتختی های هتلی معمولا از ماشین های بزرگ استفاده می شود به همین دلیل صاحبان هتل باید روتختی را خریداری کنند که در حین شستشو به وسیله ماشین آسیب نبیند.
برای مثال شستشوی روتختی های ساتن و ابریشمی که معمولاً از ظرافت بالایی برخوردار هستند با استفاده از ماشین گزینه مناسبی نبوده و امکان آسیب پرسیدن به آن ها وجود دارد با توجه به موارد گفته شده در حین خریداری روتختی هتلی باید علاوه بر سایز و کیفیت روتختی مورد نظر به چگونگی شستشو و نگهداری آن نیز توجه شود.

انتخاب روتختی هتلی

یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی که در هتل به مسافران ارائه می‌شود روتختی هتلی است. سادگی، زیبایی وکیفیت روتختی هتلی یکی از چیزهایی است که توجه هر مسافری را به محض ورود به اتاق‌های هتل به خود جذب می‌کند. شاید با شنیدن اسم روتختی هتلی تصورکنید که این محصول تنها مختص هتل‌ها ومراکز اقامتی است. اما  امروزه بسیاری از خانم‌های جوان و خوش سلیقه ترجیح می‌دهند از روتختی هتلی برای سرویس خواب خود استفاده کنند. اگر تمایل دارید مطالب بیشتری درباره مشخصات روتختی هتلی و نحوه خرید آن بدانید، خواندن این مطلب از سایت گرم و نرم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انتخاب روتختی هتلی برای مصارف خانگی

روتختی هتلی بدلیل اینکه:

 • ساده اما زیبا هستند.
 • دوام خوبی در زمان شستشو دارند.
 • به راحتی شسته می‌شود
 • آثار لکه با شستشو کاملا از بین می‌رود.
 • ضد حساسیت هستند.
 • در زمان استفاده براحتی چروک نمی‌شوند.

طرفداران زیادی در بین مشتریان خانگی دارند. علاوه بر این، شما می‌توانید براحتی آن را با انواع مختلف دکوراسیون  اتاق خواب‌تان هماهنگ کنید. روتختی هتلی از پارچه‌های ساده  و تک رنگ تهیه می‌شود. این سادگی و یکنواختی باعث شده گزینه خوبی برای دکوراسیون مدرن باشد. از طرف دیگر، ظاهر براق ولوکس روتختی هتلی آن را مناسب دکوراسیون کلاسیک نیز کرده است. فقط کافی است کمی سلیقه بخرج دهید و با قرار دادن چند اکسسوری شیک و لوکس مانند کوسن‌های بافت برروی روتختی نمای کلاسیک اتاق خواب‌تان را حفظ کنید.

 

انواع روتختی هتلی

1-روتختی هتلی یک نفره

سرویس روتختی یک نفره برای تختخواب‌هایی به عرض 100 تا 120 مناسب است. این سرویس معمولا 4تیکه و شامل:

 • یک جفت کاور بالش
 • یک عدد ملحفه روتختی کشدار
 • یک عدد لحاف دوخته شده

است. (در برخی مدل‌ها یک جفت روکوسنی نیز بعنوان هدیه داده می‌شود)

2-روتختی هتلی دو نفره

سرویس روتختی هتلی دو نفره برای تختخواب‌ هایی به عرض 160 است. این سرویس معمولا 6تکه و شامل:

 • یک جفت روبالشی
 • یک جفت روکوسنی
 • یک عدد ملحفه روتختی کشدار
 • یک عدد لحاف دوخته شده

است.

جنس پارچه روتختی هتلی

جنس پارچه و نوع الیاف روتختی یکی از فاکتورهای مهمی است که صاحبان هتل در کنار موارد دیگر مانند زیبایی وسادگی به آن توجه می‌کنند. بطور کلی، روتختی‌های هتلی از الیافی تهیه می‌شوند که کمترین حساسیت را ایجاد نمایند. بدن مسافرینی که در هتل‌ها اقامت می‌کنند، ممکن است به برخی الیاف یا مواد شوینده حساسیت داشته باشد و از آنجاییکه پوست بدن بطور مستقیم با روتختی در تماس است، صاحبان هتل موظف هستند در زمان خرید روتختی دونفره و تک نفره هتلی به جنس پارچه کاملا توجه کنند. این نکته باید در سایر تکه‌های سرویس خواب هتلی نظیر تشک، بالش، روبالشی نیز رعایت شود. به این ترتیب می‌توان یک خواب راحت و آرام را به مسافرین هتل هدیه داد و رضایت آنها را فراهم نمود.

نکات مهم خرید بهترین روتختی هتلی

حال که با ویژگی‌های خوب روتختی‌های هتلی آشنا شدید، شاید بخواهید روتختی قدیمی خود را با یک روتختی شیک هتلی عوض کنید. اما چگونه روتختی باکیفیت و مناسبی خریداری کنید؟ ما در ادامه نکاتی درباره خرید روتختی هتلی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 • در زمان خرید روتختی هتلی به اندازه تختخواب توجه کنید. اگر عرض تختخواب‌تان 90 است، روتختی یک نفره و برای عرض 160 روتختی یک نفره را انتخاب کنید.
 • پارچه روتختی هتلی باید نرم و از کیفیت خوبی برخوردار باشد. علاوه براین، بافت یکنواخت ومتراکمی داشته باشد. کیفیت رنگ و مقدار آب رفت پارچه روتختی نیز اهمیت زیادی دارد. پارچه روتختی هتلی باید از جنسی باشد که به اسانی شسته شود و لکه‌های روی آن براحتی با یکبار شستن از بین بروند.
 • روتختی بهتر است از جنس ساتن، ابریشم، پشم یا پنبه باشد. این الیاف طبیعی هستند ودوام زیادی به هنگام شستشو دارند. الیاف نخ پنبه بهترین انتخاب برای روتختی هتلی است زیرا کیفیت بسیار خوبی دارد. البته در مقایسه با سایر الیاف براحتی چروک می‌شود. به همین دلیل، برخی ترکیب پنبه با نخ‌های دیگر نظیر مقال پشم را برای روتختی هتلی انتخاب می‌کنند زیرا کمتر چروک می‌شود.
 • در هتل‌های لوکس و مجلل بسته به نوع آب وهوای منطقه از یک نوع روتختی هتلی استفاده می‌شود. بعنوان مثال در فصل زمستان روتختی‌هایی از جنس پشم یا فلانل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر هزینه روتختی برای شما مهم نیست، شما نیز می‌توانید از روتختی‌های مناسب هر فصل برای سرویس خواب خانگی خود استفاده کنید.
 • قیمت روتختی هتلی مخصوصا روتختی‌های ترک در مقایسه با مدل‌های ساده‌ اندکی بالاتر است. اما با توجه به کیفیت مرغوب الیاف بکار رفته در این مدل روتختی و دوام بالای آن ارزش هزینه کردن دارد.

شستشوی روتختی هتلی

برای شستشوی بهتر و حفظ کیفیت روتختی بهتر است به دستورالعملی که بهمراه محصول ارائه می‌شود، دقت کنید. بهتر است شستشوی روتختی خود را به مراکز تخصصی شستشوی پرده و لباس بسپارید. اما اگر می‌خواهید خودتان در منزل روتختی را بشویید، نکات زیر را حتما رعایت کنید:

1-هیچ وقت با آب داغ روتختی هتلی را نشویید. بهترین درجه حرارت برای شستشو بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد است. همچنین از دور خشک کن پایین لباسشویی استفاده کنید.

2-روتختی و سایر تکه‌های سرویس خواب را برای مدت طولانی در آب خیس نکنید.

3-پودرهای آنزیم‌دار رنگ الیاف روتختی را پاک می‌کنند. از این رو گزینه مناسبی برای شستشوی کالای خواب بویژه روتختی نیستند.

4-برای خشک کردن روتختی بهتر است ابتدا آن را در یک سبد گذاشته و اجازه دهید آب آن برود. سپس با دقت آن را روی سطح مسطح  و تمیز پهن کنید. از آویزان کردن پارچه‌های روتختی یا چلاندن آنها خوداری کنید.

5-سفید کننده‌ها رنگ روتختی هتلی بویژه آندسته که با الیاف کتان یا نخ تهیه شده‌اند را می‌برند. درمواقعی حتی ممکن است موجب ایجاد لکه بر روی ان ‌شوند.

6-بعد از شستن روتختی آن را در مجاورت هوای ازاد یا نور خورشید قرار دهید.

خرید اینترنتی روتختی هتلی

انواع روتختی و سرویس خواب هتلی با برندهای گوناگون ایرانی و خارجی و قیمت‌های مختلف در سایت اینترنتی گرم و نرم موجود می‌باشد.
در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و کارخانه های تولیدی برای جذب مشتری بیشتر و گسترش کار خود خدمات آنلاین را نیز مورد استفاده قرار می‌دهند.
خدمات آنلاین اگرچه مزیت‌های زیادی برای فروشنده و مشتری دارد، اما در صورت عدم توجه آسیب رسان خواهد بود.
چنانچه شما قصد خریداری روتختی هتلی در تعداد بالا به صورت آنلاین را دارید قبل از این اقدام، باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید.
اول این که توجه داشته باشید که صفحه آنلاین شرکت مورد نظر معتبر و شناخته شده باشد، همان طور که می دانید در حال حاضر سرقت ها و کلاهبرداری های زیادی از طریق فروش محصولات به صورت آنلاین انجام می شود.
پس از این که از صحت سایت یا صفحه مورد نظر اطمینان حاصل کردید می توانید روتختی های مورد نظر خود را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که قبل از ثبت سفارش کلیه اطلاعات مربوط به روتختی را صورت کامل را مورد مطالعه قرار دهید.
زیرا در صورت یک انتخاب نادرست محصولات ارسال شده برای شما نامناسب خواهد بود و ویژگی‌های مورد نظرتان را نخواهد داشت.
برای امنیت بیشتر، بهتر است که پس از ثبت سفارش و دریافت محصول هزینه های مربوطه را پرداخت کنید در حال حاضر بسیاری از صفحه های فعال در زمینه فروش این محصولات می توانند مبلغ کمی به عنوان بیعانه از شما دریافت کنند و پس از تحویل سفارش کلیه هزینه ها را پرداخت کنید در چنین شرایطی شما می توانید پس از دریافت محصول کیفیت آن را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت رضایت این هزینه ها را متقبل شوید.

خرید اینترنتی روتختی هتلی
یکی از مهم ترین مزیت های خرید آنلاین انواع محصولات این است که شما می توانید کالای درخواستی خود را با قیمت کمتر و به راحتی پیدا کنید.
به طور حتم شما نیز تا به حال اپلیکیشن‌ های زیادی را مشاهده کرده اید که فروش انواع محصولات در این برنامه ها انجام می شود.
معمولاً در حین خرید انواع محصولات از این اپلیکیشن‌ها نظرات مشتریان گذشته نیز قرار داده شده است که قبل از خرید هر محصول مطالعه این نظرات نیز برای شما سودمند خواهد بود.

 

Rate this post
ارسال دیدگاه