کدام تشک بهتر است

کدام تشک بهتر است

اگر شما در خواب احساس ناراحتی می کنید و نمی‌دانید کدام تشک بهتر است  تا بتوانید روی آن خوابی راحت و آرام داشته باشید بهتر است که با ما همراه باشید.

داشتن تشک مناسب اهمیت به سزایی دارد زیرا اگر شما در خواب نسبت به تشک خود احساس راحتی نداشته باشید پس کیفیت خواب شما پایین می آید که باعث می شود شما در طول روز احساس خستگی کنید.

همچنین داشتن تشک مناسب کمک به سزایی در سلامت جسم شما می کند پس در انتخاب تشک خود دقت نمایید. زمانی که از خواب بیدار شدید و احساس خستگی یا کوفتگی کردید بهتر است که تشک خود را تعویض نمایید. داشتن تشک مناسب از بیماری هایی چون دیسک کمر، دیسک گردن و ستون فقرات جلوگیری می کند .

کدام تشک بهتر است : انواع تشک

 • تشک طبی
 • تشک فنری
 •  تشک طبی و فنری
 • تشک بادی
 • تشک آبی
 • تشک جک دار
 • و….

کدام تشک بهتر است

تشک طبی

جنس تشک طبی معمولا یونولیت بوده و قابل شستشو می باشد. این نوع تشک ها برای افرادی که دچار بیماری دیسک کمر و یا ستون فقرات شده اند مناسب می باشد اما عمر و دوام این نوع تشک ها نسبت به تشک ها ی اسفنجی کمتر است. تشک های اسفنجی از نظر جنس و مرغوبیت نسبت به این تشک ها از درجه ی بالاتری برخوردار است و هر چه اسفنج به کار رفته در تشک بالاتر باشد قیمت آن ها نیز بالا می رود.

 

تشک فنری

همان طور که از اسم این نوع تشک پیداست، این نوع تشک دارای فنر هایی می باشد که حالت ارتجاعی دارند و برای افرادی که وزن کمی دارند مناسب است.  این نوع تشک از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار می باشد زیرا دارای قیمتی مناسب و ارزان است .

تشک های فنری دارای دونوع می باشد ( تشک فنری متصل و تشک فنری منفصل ). داخل تشک متصل فنر هایی به صورت سیم پیچ شده است که کل سطح تشک را می پوشاند و می توان روی این تشک احساس راحتی نمود. داخل تشک منفصل از تعداد زیادی فنر تشکیل شده که در داخل پاکتی قرار دارد و تمامی سطح تشک را پوشانده است.

این نوع تشک عمر بالایی دارد و با دارا بودن فنر های زیاد در داخل آن ستون فقرات و کمر شما را به صورت کامل پوشش می دهد که یکی از مزایای این نوع تشک می باشد.

این نوع تشک برای کسانی که بیمار و یا در بستر هستند مناسب می باشد زیرا سطح این نوع تشک سفت بوده و به فرد بیمار برای جلوگیری از به خواب رفتن دست و پاها کمک می کند. فنر موجود در این نوع تشک محکم تر است و مانند تشک های فنری راحت نمی باشد.

 

تشک بادی

این نوع تشک برای مسافرت مناسب می باشد. تشک های بادی توسط تلمبه مخصوصی باد می شوند و حتی می توان باد آن را توسط عقربه هایی که روی این تشک وجود دارد تنظیم کرد. در ضمن باید به میزان بادی که به این نوع تشک می دهید نیز توجه کنید تا باعث آسیب رساندن به ستون فقرات شما نشود.

شما با این نوع تشک می توانید صاحب دو نوع تشک شوید به صورتی که اگر درجه ی این تشک را بین 200 تا 250 تنظیم کنید می توانید تشکی راحت داشته باشید و اگر عقربه ی آن را روی 300 تا 350 تنظیم کنید می توانید تشکی طبی داشته باشید پس می توان با یک تیر دو نشان زد زیرا این نوع تشک هم به صرفه بوده و هم شما را صاحب دو نوع تشک می کند.

تشک‌های آبی

این نوع تشک مصرف چندانی ندارد و مشتریان زیاد از آن استفاده نمی کنند اما اگر در این نوع تشک ها آب گرم بریزید حالت ارتوپدیک پیدا می کند.

تشک‌های جک دار

شما با خرید این نوع تشک ها می توانید ارتفاع این نوع تشک ها را  با استفاده از جک های موجود در زیر تشک تنظیم کنید. شما با تنظیم ارتفاع و بالا بردن جک آن می توانید این نوع تشک ها را به تشک طبی تبدیل کرده و یا با کم کردن ارتفاع می توان این نوع تشک را به تشک فنری تبدیل نمود که خواب راحتی را برای شما به ارمغان می آورد . تشک های جک دار در بین مشتریان از محبوبیت بالایی برخوردار است .

کدام تشک بهتر است 03

کدام تشک بهتر است : خصوصیات یک تشک مناسب

 • بر اساس نظر متخصصان ، تشکی مناسب می باشد که ارتفاع آن کم نباشد و یا از سطح تخت بالاتر باشد.
 • تشک مناسب تشکی است که شما روی آن احساس راحت داشته باشید و به گرفتگی عضلات دچار نشوید.
 • تشکی استاندار می باشد که از فنر قوی تشکیل شده و پارچه و مواد داخلی آن از کیفیت مرغوبی بر خوردار باشد.
 • تشکی را خریداری نمایید که از الیاف طبیعی  تولید شده باشد تا شما دچار آلرژی نشوید.
 • پارچه ی به کار رفته در تشک باید ضد آب، ضد نفوذ حشرات و ضد تعریق باشد. 

 

کدام تشک بهتر است : انواع مارک های موجود در بازار

 

Rate this post
ارسال دیدگاه