انواع تشک خوشخواب

انواع تشک خوشخواب

انواع تشک خوشخواب به شرح زیر می باشد:

تشک های فنری

تشک های فنری یکی از انواع تشک خوشخواب طبی فنری می باشد. تشک های فنری تشکهایی هستند که اصولا نرم و یا طبی نرم می باشند که در ساختار داخلی آنها از فنربندی استفاده می کنند و فنر آنها به دو مدل فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شود.

 

تشک های فنر متصل و منفصل چگونه می باشند

تشک فنر متصل : برای اینکه بتوان در هر نقطه ای از این تشک ها احساس راحتی و نرمی کرد ازیک قطعه بلند فلز که به صورت سیم پیچ شده به کل تخت متصل است در این تشک ها استفاده کردهه ، و همچین در این نوع تشک یک میله مرزی طراحی شده تا بتواند حالت تشک را به خوبی حفظ کند.

تشک فنر منفصل : برای کسانی که علاقه مند به تشک های نرم و یا طبی و نرم هستند ،می تواند انتخاب معقول و معمولی برای شما باشد زیرا دلیل که علاوه ویژگی های گفته شده این تشک بسیار سبک و نرم است . از مزایای دیگر این تشک کم هزینه بودن آن نسبت به سایر تشک هاست که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرف بوده و میتوان با حداقل بودجه آن را تهیه نمود البته که در حالت کلی این نوع تشک نسبت به بقیه مدل ها معمولی تر است .

 

تشک فنری منفصل یا پاکت اسپرینگ

تشک فنر منفصل با ویژگی های بسیار خوبی که دارد در واقع میتوان گفت جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک به کار برده اند و همچنین بسیاری از شرکت های تولید کننده تشک سریعا خود را با این تکنولوژی وقف دادند تا بتوانند در این عرصه رقابت کنند.
در تشک های فنری منفصل هر کدام از این فنرها به صورت جداگانه عمل می کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده اند.
فنر منفصل علاوه بر بالا بردن طول عمر مفید تشک باعث پوشش دهی ستون فقرانی در هنگام استراحت می شود و همچنین نسبت به فنر های سنتی منفصل از درجه طبی بالاتری برخوردار است.
تشک‌‌های فنر منفصل گزینه مناسبی برای دو نفر است و همچنین در انتخاب تشک های فنری حتما وزن خود را در نظر بگیرید چرا که تشک مناسب برای وزن 60 کیلوگرم برای وزن 90 کیلو گرم توصیه نمی شود.

انواع تشک خوشخواب : تشک هایی که برای افراد سنگین وزن مناسب است، قطر فنر بالاتر می باشد و همچنین لایه های اضافه تری در ساختار آن استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این تشک فنر منفصل حالت ارتجاعی خوشخواب را به بغل دستی شما انتقال نمی دهد و می تواند تعادل میان کل خوشخواب را برای شما فراهم کند. تشک منفصل در مقایسه با تشک متصل تعادل بیشتری دارد .
از ویژگی های تشک فنری منفصل یا پاکت اسپرینگ در مقایسه با بقیه مدل ها تنفس بیشتر آن می باشد یعنی هنگامیکه در تخت و خواب هستید در بسیاری از مواقع احساس می کنید که تشک داغ شده و این داغی باعث می شود که دمای بدن شما بالا برود و نتوانید بخوابید که در مدل فنر های منفصل این مشکل به حداقل رسیده است.

همچنین دیگر ویزگی های این تشک ها که میتوان نام برد عبارتند از:

عدم صدا دادن در بلند مدت، طول عمر بیشتر تشک به دلیل تکی عمل کردن فنرها،
خواب راحت و مناسب به دلیل پخش شدن وزن بدن روی تشک،
عدم فرورفتگی یا همان گود افتادگی در طول مدت استفاده، ن
گهداری و حفظ سلامت و پیشگیری از مشکلات ستون فقرادر هنگام استراحت.

تشک مموری فوم

تشک مموری فوم یکی از انواع تشک خوشخواب می باشد، مموری فوم ها مواد انعطاف پذیری هستند که واکنش نسبت به وزن و دما دارند و تشک هایی که دارای  مموری فوم هستند جزوه مدل های مدرن به حساب می آید و از مموری فوم ساخته میشوند.

از ویژگی مهم این تشک ها این است که خوابیدن روی تشک مموری فوم لذت و حس فوق العاده ای در شما ایجاد می کند، زیرا این تشک با انعطافی که دارد باعث شکل گیری جریان خون مناسب درون عضلات و ماهیچه ها می گردد به همین دلیل به تخلیه دردهای عضلانی و فشارهای عصبی کمک می کند.

مموری فوم با پوشش دهی صحیح عضلات و آناتومی بدن  فشار را از روی مفصل های شما دور می کند و باعث خوابی راحت و آسوده می شود.

این ویژگی سبب شده که اکثر افراد علاقمند به استفاده از این تشک ها باشند .
در حالت کلی این تشک برای کسانی که آلرژی و درد کمر دارند و همچنین به دنبال خوشخوابی با درجه کیفی بالا هستند مناسب است و توصیه دکتر ارتوپد به اشخاصی که از دیسک کمر رنج می برند و یا عمل جراحی انجام داده اند و یا حتی کسانی که می خواهند از این مشکلات پیشگیری کنند تشک های و بالش مموری فوم است.

Rate this post
ارسال دیدگاه