انواع بالش محافظ گردن

انواع بالش محافظ گردن

بالش فوم هوشمند یا مموری فوم ( انواع بالش محافظ گردن )

انواع بالش محافظ گردن : وقتی دستمان را روی فوم می گذاریم و به یک فوم معمولی نیرو وارد می کنیم، نیروی برگشت بسیار سریع است و بعد از برداشتن دست، فوم به حالت اول خود بر میگردد.اما در مورد فوم های هوشمند (Memory Foam) که فوم ویسکو الاستیک (Visco Elastic Foam) نام دارند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به شکل اول خود بر گردند.

یعنی نیروی برگشت داده شده کمتر از فوم ‌های معمولی می باشد و نیروی برگشت داده شده در یک نقطه متمرکز نیست.

این فوم ها به دما بسیار حساس هستند و با حرارت بدن به فرم بدن شکل می گیرند. این بالشت ها قالب بدن ، سر و گردن را به خود گرفته و به شکل پستی و بلندی های گردن، سر و کمر در می آیند، در نتیجه خواب راحت تری دارید و فشار بسیار کمی به این نواحی وارد می آید. برای افرادی که بیماری دیسک کمر یا گردن درد های شدیدی دارند این محصول توصیه می شود و بسیار مفید است.

 

بالش آرتروز گردن

بالش طبی برای درمان دردهای ناشی از ضربه به سر و گردن، آرتروز گردن، سردرد های تنشی و کمر درد مورد استفاده قرار میگیرد و حتی از ایجاد این نوع دردها می تواند بسیار جلوگیری کند.

این بالشت ها از فوم با لبه های نرم درست شده، و یک فوم ماساژ دهنده برای تکیه دادن پایدار گردن داشته و همچنین یک فوم هوشمند به عنوان یک تکیه گاه اضافی به همراه دارند. این بالشت به چهار قسمت تقسیم می شود: یک لبه باریک در قسمت فوقانی وجود دارد که به فیبر نرمی در وسط بالش می رسد، یک لبه پهن نیز در طرف دیگر وجود دارد که فاصله آن تا مرکز بالشت بیشتر می باشد و در پایه بالش یک فیبر متوسط نیز وجود دارد.

سه روش برای محافظت از گردن توسط این بالشت وجود دارد که: اول گردن روی لبه پهن و فیبر نرم قرار گیرد، و در روش دوم گردن روی لبه نرم و فیبر نرم قرار می گیرد و در پایان گردن روی فیبر متوسط قرار گیرد.

 

انواع بالش محافظ گردن

این نوع از بالشت برای برگرداندن انحنای طبیعی گردن می باشد، که از سردرد و گردن درد ناشی از قرارگیری در وضعیتی نامناسب طی فعالیت های روزمره جلوگیری میکند، و آنها را درمان می نماید.

وقتیکه سر را روی این بالشت میگذارید باید سر را به سمت عقب بگیرید تا بالشت وضعیت بدن را به خود بگیرد. هر بار حداکثر به مدت بیست دقیقه از این بالشت طبی استفاده کنید و به هیچ عنوان از آن برای خوابیدن استفاده نکنید.

 

بالش دورگردنی یا مخصوص انقباض عضلات گردن

بالش های دورگردنی که به شکل U می باشند، مناسب افرادی هستند که در طول روز ساعات زیادی را پشت کامیپوتر و یا در حال رانندگی هستند. چون وزن سر، به گردن فشار زیادی وارد می کند و باعث درد این ناحیه می گردد.

این بالش، فشار وارد شده به گردن را متحمل می شود، و میتوانید به راحتی آن را حمل کنید چون قابل حمل می باشد، زمانی که شما نشسته اید، یا خوابیده اید و یا ایستاده اید می تواند فشاری که بر گردن وارد می شود و همچنین انقباضات عضله ای این ناحیه را رفع کند.

از این بالشت می توانید در سفر و یا محیط های کاری و خارج از منزل استفاده کنید، بهترین حالت استفاده به صورت خوابیده می باشد تا گردن بصورت کاملا راحت قرار بگیرد تا این بالش فرم قرار گرفتن آن را اصلاح کند.

در اوایل استفاده از این بالشت می توانید به مدت کم مثلا ده دقیقه از آن استفاده کنید و کم کم این مدت را به بیست دقیقه افزایش دهید. بالش های دور گردنی دو نوع می باشند : بادی و فوم دار.

 

بالش میکروبی

این نوع بالش ها، مدل های جدید بالش های ژاپنی می باشند که بیشترین نگهداری و محافظت از گردن را انجام می دهند.

 

بالش علفی

این بالشت تا حد زیادی از گردن محافظت می کند و از پوسته دانه ها درست شده است.

 

بالش گردن

بالش گردن، بالش مناسبی برای زیر سر می باشد. وظیفه محافظت کردن از مهره های گردن را انجام می دهد.

 

انواع مارک بالش طبی مناسب

امسیگ :

یکی از معروف ترین برند ها و تولید کننده های انواع محصولات پزشکی و بالش های طبی حرفه ای در مدل های مختلف با مموری فوم می باشد.

 

ورنا :

برند ورنا عرضه کننده انواع بالشت های طبی در دو حالت می باشد : نرم و سفت.

 

هوشمند :

بالش های این مارک یعنی هوشمند یعنی نه کاملا نرم هستند و نه کاملا سفت و به صورت نیمه نرم می باشند.

 

زیکلاس مد :

بالش های زیکلاس مد، کاملا نرم هستند ولی سایزبندی ندارند. این برند سایز ۱۴ سانتی متر را تولید می کند که قابلیت تنظیم کردن زیر سر را داشته باشد.

 

وندینو :

بالشت های این برند تقریبا شبیه بالشت های هوشمند می باشند، نه سفت هستند و نه نرم. اما کاملا حساس به گرما می باشند و با توجه به دمای اتاق و گردن تغییر حالت می دهند. یعنی نرم یا سفت می شوند و ارتفاعشان متناسب با ارتفاع گردن قابل تنظیم است.

 

ای رست :

ای رست تولید کننده بالشت هایی حرفه ای در طرح های متفاوت و کیفیت های عالی می باشد.

Rate this post
azimiadmin
ارسال دیدگاه