انواع بالش طبی مناسب

انواع بالش طبی مناسب

ما در مقاله قبل در مورد تاثیر بالش مناسب بر کیفیت خواب صحبت کردیم اکنون مبخواهیم انواع بالش طبی مناسب را برای شما بیان کنیم،  پس با ما همراه باشید:

 

انتخاب بالش طبی مناسب و مقایسه انواع بالش طبی

از آنجایی که برخی از افراد به دلیلفعالیت های زیاد در طول وز و همچنین به دلیل اضطراب و دیسک و آرتروز و ضربه به ناحیه گردن باعث درد در ناحیه گردن می شود و این درد ها باعث عدم راحتی و رنجش در طول روز و هنگام خواب می گردد، استفاده از یک بالش طبی مناسب می تواند کمک بسیاری برای رفع کاهش درد در این ناحیه ها گردد و کمک به بهبود خواب شما بنماید این بالش ها باید از نوع فوم دار و بادی باشد که این فوم دار و بادی بودن است که می تواند کمک شایانی به بهبود حال شما بنماید.

البته نباید این نکته را فراموش کنید که استفاده از این بالش های طبی می تواند در کنار درمان های پزشکی، سودمند باشد. و به تنهایی عامل اصلی برای کاهش درد گردن نمی باشد پس هنگامی که دوچار  درد های خفیف  و یا حاد شدید حتما باید به پزشک مراجعه کنید .

بالش نقش  مهمی در کاهش فشار وارد شده به مهره های گردن و همچنین قسمت فوقانی ستون فقرات و انحنای آنها داشته ،استفاده از بالش های نامناسب باعث میشود سر و گردن در وضع نامناسبی قرار بگیرد و این امر باعث می شود فشار به مهره های گردن وارد شود و باعث کشیدگی گردن شود.

زمانی این بالش های طبی تاثیر خود را بر روی سلامتی میگذارد که نوع و کارآیی آن را بدانند و با توجه به نیاز خود خریداری کنند .

انواع بالش طبی

بالش های طبی برای استفاده کردن در زیر سر،دور گردن ، بین زانوها و بالش‌ های مخصوص دوران بارداری طراحی میگردد و در هنگام انتخاب بالشت طبی باید به اندازه و سایز آن دقت کنید که متناسب با اندازه گردن شما باشد.

بالش زانو درد

افرادی که زانو درد دارند، هنگامی که در خواب به پهلوی خود می خوابند دچار سایش زانوها شده و این امر باعث تشدید درد در زانو های آنها میشود. پس نتیجه میگیریم که استفاده از این بالش های  زانو درد که بین دو زانو قرار می گیرد و به این افراد کمک بسیاری در کاهش درد آنها می کند.

بالش گرد مخصوص نشستن

این نوع بالشت مخصوص کسانی است که بخاطر کمر درد و غیره نمی توانند روی سطوح سفت بنشینند. این بالش ها در دو نوع بادی و فوم دار وجود دارد.

بالش بارداری

برای مادرانی که در دوران  بارداری خود تحمل وزن شکم در ماههای آخر را ندارند مخصوصا در زمان خوابیدن بسیار سخت بوده و ممکن است خواب راحت را از مادران بگیرد، آنها می توانند از این نوع بالش ها استفاده کنند که  این نوع بالش های باردرای که در ۲ نوع وجود دارد، که یک نوع از این بالش ها  برای ۳ ماهه دوم بارداری می باشد، این بالش های نازک با قرار گرفتن در زیر شکم فرد بارداری که به پهلو خوابیده است، وزن شکم را متحمل شده و خواب راحتی را به مادران هدیه می دهد. نوع دیگر این این بالش ها ،بالشت هایی هستند که برای ۳ ماهه سوم بارداری طراحی شده، بالش های بلندی به اندازه ۳٫۵ متری هستند که در تمام طول پا قرار گرفته و کمر دردهای این دوران را کاهش می دهد.

 بالش تنگی نفس

این نوع بالش ها که از رشته های پلی استر و فوم های شکل پذیر ساخته شده اند، برای افرادی که تنگی نفس داشته، خرخر می کند، به دهان و بینی شان لوله وصل می باشد و یا در ناحیه پشت درد دارند و باید روی یک شانه بخوابند طراحی و تولید شده است.

 بالش نازک

این بالشت برای افرادی که واریس دارند بسیار مفید می باشد و هنگام خوابیدن می خواهند که پاهایشان کمی بالاتر از سطح بدن باشد،می توانند از این نوع بالش ها استفاده کنندکه  بسیار مفید و کاربردی می باشد. جنس این بالشت ها از فوم یا نخ پلی استر و یا ترکیبی از این دو می باشد.

انواع بالش طبی مناسب
انواع بالش طبی مناسب

 بالش کمر

این نوع بالش ها برای افرادی که در قسمت مهره های پایین کمر خود احساس ناراحتی و درد میکنند بسیار مناسب می باشد.

 بالش های بغلی

اگر در ناحیه زانو و کمر دچار درد هستید، این نوع بالشت ها در زمان خواب با قرار گرفتن در میان پاهایتان، به کاهش درد شما کمک فراوانی می کنند. همچنین این بالش مناسب افرادی است که دوست دارند هنگام خواب، بالشتی در بغل خود بگیرند.

 بالش  محافظ گردن

اگر برای کاهش گردن درد خود در صدد انتخاب بهترین بالشت هستید، بایستی بالشی را انتخاب کنید که در هر حالت خوابیده ای، چه به پهلو، چه به شکم و چه به روی کمر، محافظ مناسبی برای گردن و سرتان باشد. نرمی بالش نیز باید به اندازه و متناسب با نیاز شما باشد. برای کاهش گردن درد، بالشت نباید خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد.

شما دو ستان میتوانید نگاهی به بالش طبی ما بکنید و با توجه به نیاز هایتان آنهارا خریداری کنید.

Rate this post
ارسال دیدگاه