راهنمای خرید بالش

راهنمای خرید بالش

راهنمای خرید بالش : امروزه خرید بالش و تشک مانند گذشته نیست. با داشتن چندین ماده ، پَر ، پارچه و حتی گزینه های تکنولوژی ، طیف گسترده ای از گزینه ها در دسترس است. این راهنما برای کمک به شما در حرکت گزینه های مختلف بالش ، درک تفاوت در مواد و یافتن بهترین آن برای شما ایجاد شده است. از این گذشته ، ما یک سوم زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم و پیدا کردن بالش مناسب می تواند به معنای راحتی و پشتیبانی باشد.

 

انواع بالش

امروزه در بازار بالش با گزینه های بسیاری پر شده است که هر نوع بالش مجموعه ای از ویژگی ها و مزایای خاص خود را ارائه می دهد. در زیر یک راهنمای مرجع از محبوب ترین انواع بالش ها در هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین بالش برای شما انتخاب شده است.

 

 

راهنمای خرید بالش 2

بالش های فوم حافظه

انواع مختلفی از فوم های مورد استفاده در بالش وجود دارد که هر یک مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد. بالش های فوم حافظه به دلیل توانایی در بهبود کیفیت خواب مورد توجه بسیاری قرار می گیرند. آنها پشتیبانی گردن و پشت را فراهم می کنند ، به شکل سرشما قالب می گیرند.

با این حال ، یکی از اشکالات بالش فوم حافظه در این است که گرما را حفظ می کند و باعث تعریق در طول شب و احساس گرمی می شود.

فوم حافظه به روش های زیر تکامل یافته و نوآوری شده است:

فوم حافظه ژل خنک کننده – ژل تزریقی که باعث کاهش حبس شدن گرما می شود. این بالش با دارا بودن روکش بالش مرطوب ، می تواند مشکلات گرمایش را کاهش دهد.

فوم حافظه کف طبیعی – این بالش ها در بالش های هیپو آلرژن استفاده می شود ، که درصد بالاتری از مواد طبیعی را تشکیل می دهند. این یک بالش سازگار با محیط است  و می تواند خنک تر از فوم حافظه سنتی باشد.

بالش های چند فوم – این نوع بالش ها با استفاده از چندین نوع فوم به صورت ترکیب تقویت نقاط مفید هر بالش (به عنوان مثال خنک کننده ، انطباق) افزایش داده و در عین حال نقاط منفی را کاهش می دهند ( مثلاً گرم شدن )

بالش های فوم حافظه خرد شده – بالشی با قطعات خرد شده از فوم های حافظه به عنوان پر است ، که باعث انعطاف پذیری و قالب گیری آن می شود. این بالش های فوم حافظه خرد شده به راحتی شکل گرفته است و مطابق با وضعیت خواب مورد نظر شما هستند.

 

راهنمای خرید بالش : بالش های لاتکس

بالش های فوم لاتکس از لاتکس طبیعی یا لاتکس مصنوعی ساخته شده اند. لاتکس طبیعی از یک درخت لاتکسی تهیه می شود ، که یک مایع چسبنده سفید ایجاد می کند. لاتکس مصنوعی یک ترکیب انسانی ساخته شده از مواد شیمیایی مختلف است. ترکیبی از لاتکس طبیعی و مصنوعی بیشتر در بالش و تشک استفاده می شود.

بالش های لاتکس نرم تر از بالش های فوم حافظه هستند که از قدرت پشتیبانی فشار برخوردار می باشند. برخی از مصرف کنندگان شکایت دارند که این افزایش پشتیبانی از فشار باعث می شود بالش خیلی محکم شود. علاوه بر این ، برخی از آن ها نیز شکایت دارند که بالش های لاتکس سنگین تر از سایر بالش های کف هستند.

 

بالش های پر قو/بالش پر جایگزین

بالش های پر قو از پرهای غاز ساخته شده است. این بالش بسیار نرم و سبک است و این امکان را فراهم می کند که به صورت خزدار و نرم باشد. با وجود راحتی مجلل ، بالش های قو دارای اشکالاتی نیز هستند. آنها نیاز به شستشوی مداوم دارند و تمیز کردن آنها در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت و عدم وجود گزینه برای استحکام دشوار است. علاوه بر این ، برخی از کاربران ممکن است به پر قو حساسیت نشان دهند.

بالش های پر قو جایگزین از مواد مصنوعی مانند پلی استر ساخته شده اند. اگرچه آلرژی را کاهش می دهند و گزینه هایی برای استحکام را فراهم می کنند ، اما برخی می گویند این بالش های جایگزین فاقد راحتی یک بالش به طور منظم هستند.

راهنمای خرید بالش 3

بالش پلی استر

بالشهای پلی استر ، که معمولاً به آن ها بالشهای هیپوآلرژنیک نیز می گویند. این بالش مناسب برای کسانی است که از بالش های نرم استفاده می کنند اما برای کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود. بالش های پلی استر بسیار نرم است و راحتی را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد و می تواند  با بالشهای نخی نیز رقابت کند.

 

بالش های بین المللی

بالش های بین المللی یا (  Innerspring ) دارای هسته ای از چشمه های فولادی هستند که در لایه ای از فوم حافظه یا پلی استر پوشیده شده اند تا راحت ترین و ارگونومیکی ترین خواب ممکن را در اختیار کاربران قرار دهند. بالش های بین المللی پشتیبانی نخاعی برای سر و گردن شما ارائه می دهند و این گزینه بهترین بالش برای درد گردن است. داخل این بالش به دلیل تقویت جریان هوا این امکان را به بالش می دهد که در طول شب خنک بماند.

 

راهنمای خرید بالش 3

بالش های هوشمند

این بالش ها اغلب پارچه های پر با کیفیت را با فناوری داخلی ترکیب می کنند و با روش استفاده از برنامه خواب ، نظارت بر خواب را ارائه می دهند. بالش هوشمند ZEEQ نمونه ای از بالش هوشمند است که از بلندگوهای داخلی، پخش صوتی ، پخش ردیابی خواب از طریق سنسورهای داخلی و فناوری ضد خروپف بهره می برد. به عنوان مثال اگر فرد خروپف کند ، ( ZEEQ “گوش” ) فعال شده  و به آرامی snorers را ترغیب می کند تا موقعیت را تغییر دهد تا جلوی خروپف را بگیرد.

راهنمای خرید بالش : سطح استحکام بالش

پس از انتخاب نوع مناسب بالش برای ترجیحات خود ، مرحله بعدی پیدا کردن سطح ایده آل استحکام یا چگالی بالش است. مهمترین عامل برای تعیین میزان استحکام مناسب ، سبک خواب شما است. هر وضعیت خواب می تواند سطح متفاوتی از استحکام لازم را داشته باشد تا بتواند تراز مناسب ستون فقرات مورد نیاز برای راحتی را فراهم کند. انتخاب صحیح استحکام بالش برای موقعیت خواب شما به تعیین بهترین بالش برای درد گردن کمک خواهد کرد.

به طور معمول ، سطح استحکام به عنوان نرم ، متوسط ​​یا محکم طبقه بندی می شود و متناسب با موقعیتهای خواب معمول است. استحکام نشانه ای از بالش یا ارتفاع تشک و تخت خواب است.

 

بالشهایی با تراکم متوسط

افراد به طور معمول نیاز به استحکام متوسط ​​ ​​برای بالش های خود دارند. این بالش به اندازه کافی ضخیم است تا بتواند محافظی برای سر و یا پشتیبانی برای ناحیه فوقانی ستون فقرات باشد.

 

بالشتک جانبی یا بالشتک های چگالی محکم

بهترین بالش های مخصوص خواب یک بالش چگالی محکم است. بالش های جانبی ضخیم تر از سایر انواع بالشها می باشد. بالش باید فاصله بین سر و گردن را در یک طرف تا لبه شانه روی تشک را بپوشاند که بالش های جانبی این کار را انجام میدهند. بالشهای جانبی هنگام نگه داشتن بدن در حالت افقی، از پشتیبانی و تراز لازم برای سر، گردن و ستون فقرات برخوردار هستند.

 

راهنمای خرید بالش : بالش های با تراکم نرم

این بالش ها نازک و بسیار راحت هستند. بالش های نرم به سر اجازه می دهد تا در حالی که کوسن و پشتیبانی کافی برای نگه داشتن موقعیت صاف از قسمت بالایی سر و گردن دارد ، درون آن غرق شود. در بازار می توان انواع بالش و تشک را با قیمتی مناسب خریداری نمود.

 

محصولات دیگر ما 

 

خبر خوب اینکه شما عزیزان مدل های موجود از هر برندی را می توانید به صورت نقدی و یا خرید اقساطی انتخاب کرده و به صورت رایگان درب منزل خود در هر نقطه از کشور تحویل بگیرید.

Rate this post
ارسال دیدگاه