تشک

تشک فنری و طبی و آشنایی با ساختار آن ها

ساختار تشک فنری و طبی
ساختار تشک فنری و طبی

تشک ها از جمله ضروری ترین کالاهای اتاق خواب به شمار می روند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با صنعت تشک، انواع مختلفی از آن توسط کمپانی های معروف تهیه و تولید می شوند. خواب با کیفیت برای مصرف کننده، هدف تقریبا تمامی شرکت های تولید کننده است. در این مطلب قصد داریم با هم به بررسی انواع تشک خواب پرداخته و با ساختار داخلی هر کدام از آن ها آشنا شویم.

انواع تشک را می توان بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی نمود. یکی از این معیارها که در این مطلب به آن می پردازیم، ساختار داخلی این محصولات است.

تشک فنری

تشک فنری همانطور که از نامش پیداست از فنرهای متعددی در ساختار داخلی خود استفاده می کند. وجود فنر در این نوع تشک ها باعث ایجاد حالت ارتجاعی می شود و بسیار راحت است. محصولات فنری خود در دو نوع تشک فنری متصل و تشک فنری منفصل ارائه می شوند.

تشک فنری متصل

تشک فنری متصل از یک فریم شامل فنرهای کنار هم و متصل تشکیل شده است که زیر و روی آن با فوم پوشانده شده است. این مدل تقریبا از مدل های مرسوم تشک است که قیمت نسبتا مناسبی هم دارد و به همین دلیل بیشترین اقبال عمومی را هم از آن خود کرده است.

تشک فنری منفصل

مدل های منفصل نیز همانند مدل های متصل شامل مجموعه ای از فنرها در ساختار خود می شوند. تنها تفاوت این دو نوع در اتصال فنر هاست. تشک فنری منفصل از یک سری فنر های جدا از هم ساخته می شود. جدا بودن فنر ها باعث می شود که هنگامی که مثلا نیمه شب تشنه شدید و قصد برداشتن آب از یخچال را داشتید، همسر شما احتمالا متوجه بیدار شدن شما نخواهد شد. این به لطف فنرهای منفصل امکان پذیر است و کمترین میزان تکان خوردن کل تشک را اجازه می دهد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *