تاثیر تشک طبی بر روی خواب

تاثیر تشک طبی بر روی خواب

تاثیر تشک طبی بر روی خواب

افراد در طول شبانه روز نیاز به خواب کافی دارند و تشک در خواب افراد نیز تاثیر می گذارد به این صورت که اگر تشک شما استاندارد نباشد و یا بر روی آن احساس راحتی نکردید بهتر است که تشک خود را تعویض نمایید. استفاده از تشک های طبی این امکان را به شما می دهد تا خوابی راحت داشته باشید و علاوه بر آن برای افرادی که از ناحیه ی کمر و گردن احساس ناراحتی دارند مفید بوده و از بیشتر شدن این مشکلات جلوگیری می کند.

چگونه تشک طبی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

در بازار برای آن که بتوانند جنس های تقلبی خود را به فروش برسانند از مارک های تقلبی استفاده می کنند . فروشندگان مارک های روی تشک ها را جدا می کنند و مارک های اصل را بر روی آن ها می چسبانند. برای تشخیص تشک طبی تقلبی از اصل حتما به وزن تشک دقت نمایید زیرا تشک های اصل بسیار سنگین بوده و قیمت آن نیز نسبت به تشک های تقلبی بالاتر بوده و طول عمر تشک های طبی اصل از تشک های تقلبی بیشتر است. ساختار تشک های تقلبی از مواد اولیه ی بی کیفیت می باشد و طبق استاندارد این نوع تشک ها را تهیه نمی کنند پس در خرید تشک طبی دقت لازم را داشته باشید. قبل از خرید اطلاعاتی در مورد کیفیت و نحوه ی عملکرد تشک نیز به دست آورید.

 

انواع مختلف تشک طبی

• تشک طبی مموری فوم
• تشک طبی فنر دار
• تشک طبی لتکس
• تشک طبی فوم’

تاثیر تشک طبی بر روی خواب 2

قابلیت تشک طبی مموری فوم

از ویژگی های این تشک می توان به الاستیک بودن آن اشاره کرد به این معنی که این تشک قابلیت تغییر را دارد به این صورت که اگر فرد بر روی آن بخوابد فرم بدن را به خود می گیرد و از درد مفاصل و بد فرم خوابیدن جلوگیری می کند.
ساختار این نوع تشک ها از ژل تزریق شده و لایه های فوم تشکیل شده است به معنی که این نوع تشک ها نسبت به دما واکنش نشان می دهند شاید در هنگام استفاده از این تشک ها شما احساس سرما بکنید اما بعد از مدتی این نوع تشک ها دمای بدن شما را گرفته و دما را تنظیم میکنند.
از قابلیت دیگر این نوع تشک ها ، مقاوم بودن آن در برابر باکتری ها و حشرات است.

 

قابلیت تشک طبی فنر دار

در گذشته استفاده از تشک های فنری مرسوم بوده است اما امروزه اتشک های طبی فنری دارای دو نوع منفصل و متصل است . فرق بین تشک های منفصل و متصل در فنر های این تشک ها می باشد . به این صورت که فنر تشک های منفصل به شکل جدا از هم و پاکتی می باشد اما فنر تشک متصل به صورت یک پارچه در تشک به کار می رود.

 

قابلیت تشک طبی لتکس

از مزیت های این نوع تشک می توان به بادوام و انعطاف پذیر بودن آن اشاره نمود زیرا فشاری به شانه ها ، مفاصل و کتف نمی آورد. این تشک حرکت های زیاد را کنترل می کند به این صورت که اگر دو نفر بر روی تخت باشند و یکی از آن ها حرکت های زیادی انجام دهد باعث نمی شود که شریک خود را از خواب بیدار نماید. این نوع تشک از بدن به طور کامل پشتیبانی می کند به این صورت که اگر بر روی آن دراز بکشید در برخورد اول نرمی آن را حس کرده و بعد از فشار زیاد سفتی آن رانیز احساس می کنید. این تشک برای افرادی که درد عضلانی دارند مناسب است.

 

قابلیت تشک طبی فوم

این نوع تشک ها از فوم‌های پلی اورتان و یا فوم‌های لاستیکی لاتکس تهیه شده است . اگر در خواب به طور مکرر تکان می خورید و یا جا به جا می شوید این نوع تشک برای شما مناسب است و گردش خون شما را بالا می برد. وزن بدن را نیز به صورت مساوی تقسیم می کند.

خصوصیات تشک‌های طبی

  • تشک های طبی از فوم های ژله ای ساخته شده و گرما را بیشتر جذب می کند .
  • از خصوصیات این تشک می توان به یکسان کردن وزن بدن بر روی سطح تشک اشاره کرد به این صورت که تشک می تواند فشار های ناشی از کمر ، گردن و شانه ها را پخش کند که این کار در خواب شما تاثیر می گذارد.
  • این نوع تشک ها فرم خود را مانند تشک های فنری از دست نمی دهد زیرا این تشک برای بیمارانی که درد استخوان و یا مفاصل را دارند طراحی شده است. این نوع تشک ها با ساختار سفتی که دارند برای افرادی که بر روی زمین می خوابند مناسب است .
  • تشک نباید زیاد سفت و یا زیاد نرم باشد زیرا بر روی خواب تاثیر می گذارد. افرادی که به پهلو می خوابند بهتر است که از تشک های نرم تری استفاده کنند حتی باید نسبت به قد و وزن تشک را انتخاب نمود.
  • سفت بودن تشک دلیل بر طبی بودن آن نمی باشد. از لحاظ علمی بر این نظر که تشک سفت از کمر درد جلوگیری می کند اثبات نشده است پس باید به این نکته هم توجه نمایید.
Rate this post
ارسال دیدگاه