نحوه تمیز کردن تشک برای خوابی راحت

نحوه تمیز کردن تشک برای خوابی راحت

نحوه تمیز کردن تشک برای خوابی راحت تشک ها تمایل دارند که گرد و غبار، میکروب ها و کنه ها را در خود پنهان کنند. هنگامی که نوبت به تمیز کردن تشک می رسد ، یک قانون سریع در مورد اینکه چند بار باید این کار را انجام دهید وجود  ندارد. با این حال ، به عنوان یک قاعده کلی باید برای جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار ، پوست مرده و روغن مو بر روی تشک، هر شش ماه یکبار تشک خود را تمیز کنید. اما اگر حساسیت دارید ممکن است بخواهید مکرراً تشک خود را تمیزنمایید.

برای اطمینان از داشتن یک خواب راحت ، باید همواره تشک خود را از آلودگی ها تمیز نمایید ما برای شما چند نکته مهم تمیز کردن تشک را برای شما آورده ایم:

نکات مهم برای تمیز کردن تشک

گرد و غبار را ریشه کن کنید

تشک ها برای ایجاد کنه های گرد و غبار ، زمینه ساز پرورش سلول های مرده پوست و رشد در محیط های مرطوب هستند. شما باید از جاروبرقی در دو طرف تشک استفاده کنید تا کثیفی ، مو و خرده های آن را از روی تشک جدا کنید.

جاروبرقی اکثر کنه ها و آلرژی ها را از بین می برد. با این حال ، اگر با لک های سرسختی درگیر هستید ، سعی کنید از بخار شو استفاده نمایید. اما در انتخاب تشک خود دقت نمایید ، زیرا بخار می تواند به پر شدن و یا فنرها آسیب برساند.

بگذارید تشک شما نفس بکشد

تهویه هوا به تشک شما کمک می کند تا بوی عرق بر روی تشک شما باقی نماند زیرا بوی عرق بعد از مدتی روی تشک می ماند و تمیز کردن آن مشکل می شود. هر روز صبح روکش های تشک خود را بردارید و اجازه دهید تشک به مدت 20 دقیقه نفس بکشد و بعد از آن می توانید با خیال راحت از تشک خود استفاده نمایید.

از محافظ تشک استفاده کنید

داشتن یک لایه محافظ تشک به سالم نگه داشتن تشک و لکه دار نشدن بدن کمک می کند ، زیرا بدن هر شب هنگام خواب می تواند 500 میلی لیتر آب از دست بدهد. محافظ تشک می توانند یک لایه اضافی برای محافظت از تشک شما در برابر گرد و غبار را فراهم کند.

از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید

پاک کننده های طبیعی ، مانند بی کربنات سودا و یا جوش شیرین نسبت به محلول های شیمیایی سخت تر نیستند ، بنابراین قبل از استفاده از مواد سخت تر این موارد را امتحان کنید. ازجوش شیرین مرتباً روی لکه ها استفاده کنید یا آن را با آب در بطری اسپری مخلوط کرده و تشک خود را اسپری کنید تا بوها از بین بروند. مطمئن شوید که قبل از رفتن به تخت خواب ، تشک به طور کامل خشک شده باشد.

روش از بین بردن لکه های رو تشک

اگر میخواهید لکه های جدید بر روی تشک خود را از بین ببرید بهتر است که یک دستمال را خیس کنید و بر روی لکه بکشید و یا می توانید از جوش شیرین نیز استفاده نمایید . از آب گرم برای تمیز کردن تشک خود استفاده نکنید زیرا باعث می شود که لکه از بین نرود. یکی دیگر از راه های از بین بردن لکه بر روی تشک ، استفاده از پاک کننده است.

 

نحوه تمیز کردن تشک برای خوابی راحت
نحوه تمیز کردن تشک برای خوابی راحت

نحوه ی استفاده از جوش شیرین بر روی تشک

جوش شیرین یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و برای ضد عفونی کردن تشک مناسب است.

در ابتدا جوش شیرین را بر روی تشک ریخته وبگذارید که جذب تشک شود . مدت جذب جوش شیرین بر روی تشک سی دقیقه می باشد. استفاده از جوش شیرین می تواند تشک شما را از هرگونه بوی بد، باکتری و میکروب محافظت نماید.

برای تمیز کردن جوش شیرین بر روی تشک بهتر است که از جارو برقی استفاده کنید و تمامی سطح تشک را جارو بکشید. بعد از اتمام این کار بهتر است که هوای داخل اتاق تهویه شود پس بهتر است که پنجره ها را باز کنید تا تشک شما خشک شود .

فروشگاه گرم و نرم شما را یرای خرید تشک راهنمایی میکند تا اطلاعات لازم در حین خرید تشک داشته باشید پس با ما همراه باشید با : راهنمای خرید تشک

Rate this post
ارسال دیدگاه