خصوصیات تشک خوشخواب

خصوصیات تشک خوشخواب

خصوصیات تشک خوشخواب : از نظر علم پزشکی استفاده از تشک طبی از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از تشک های قدیمی احتمال به وجود آمدن بیماری هایی مانند دیسک کمر را افزایش می دهد.

 

ویژگی های یک تشک خوب

می توان گفت که از خصوصیات یک تشک خوب ارتفاع و سطح بالای آن است. یکی از خصوصیات تشک خوشخواب ارتفاع های مختلف آن می باشد. در برخی از تشک ها محتویات داخل و مواد استفاده شده در آن با هم متفاوت می باشد.

 

مواد تشکیل دهنده ی تشک خوشخواب

  • فنر
  • فوم
  • نمد
  • موکت
  • یوتولیت
  • ابر
  • پشم

مهم ترین نکته در خرید تشک خوشخواب، سلامت جسمانی بدن می باشد. این تشک به دلیل سطحی سفت و انعطاف ناپذیری که دارد برای سلامت بدن مفید بوده و از گودی کمر و ستون فقرات جلوگیری میکند. طول تخت باید از بلندی قد شما 10تا 15 سانتی متر بیشتر باشد.

خصوصیات تشک خوشخواب 02

برند های تشک خوشخواب

 

قبل از خرید تشک خود را امتحان نمایید:

قبل از آن که بخواهید تشکی را خریداری نمایید بهتر است که آن را آزمایش کنید تا از نرمی و سفتی آن مطمئن شوید . برای این کار ابتدا روی تشک بخوابید و یکی از دست های خود را بر روی گودی کمر خود برده اگر دستان شما به راحتی درون تشک رفت آن تشک زیادی سفت و محکم می باشد و اگر دستان خود را به داخل تشک نتوانستید ببرید آن تشک نرم  می باشد. باید توجه داشته باشید که تشک خوب، تشکی است که نه زیادی سفت و نه زیادی نرم باشد.

 

تشک طبی

تشک های طبی دارای سطحی صاف می باشند که شیب ندارند و مانند تشک های کلاسیک نرم نمی باشد.

خصوصیات تشک خوشخواب 03

تشک خوشخواب برای چه افرادی و چه وزنی مناسب است؟

تشک های طبی اسفنجی از پنبه و اسفنج فشرده ساخته شده است. تشک های خوشخواب عمر طولانی ندارند و برای افرادی که وزن 90 کیلو و یا کمتر دارند مناسب است .

اکثر تشک های کودک از جنس اسفنجی ساخته می شود زیرا به بدن کودک آسیبی وارد نمی کند. نرمی پنبه ی تشک این امکان را به بدن می دهد که فشار روی بدن راکم کرده و گردش خون در بدن به راحتی صورت گیرد و به اعصاب و ماهیچه ها فشار کمتری وارد شود.

 از مزایای دیگر این تشک می توان به الیاف طبیعی در آن نیز اشاره کرد که از احتمال بروز حساسیت جلوگیری می کند .

 تشک های طبی فنری:

از دیگر نمونه های تشک ها می توان به تشک طبی فنری نیز اشاره کرد که این نوع تشک ها مانند تشک های فنری می باشند با این تفاوت که درون این تشک ها فنر های سختری استفاده شده است.

تشک های طبی فنری را برای کسانی می توان توصیه کرد که زمان زیادی را در بستر هستند زیرا با دارا بودن سطح سفت این تشک از به خواب رفتن دست و پاها جلو گیری می کند.

تشک های بادی

یکی دیگر از تشک های خوشخواب، تشک های بادی می باشد. این نوع تشک ها با تلمبه باد می شوند که تنظیم باد داخل آن به وسیله ی عقربه ای صورت می گیرد که در روی آن قرار دارد.

این تنظیمات به این صورت می باشد که اگر عقربه بر روی نشانگر 200 تا 250 باشد تشک نرم می شود و اگر باتشک نرم راحت نمی باشید می توانید نشان گر را روی 300 تا 350 باد نمایید تا یک تشکی سفت داشته باشید. خریدن این نوع تشک می تواند برای شما سود آور باشد زیرا هم می توانید با تنظیم نشانگر تلمبه دو نوع تشک داشته باشید و هم از لحاظ اقتصادی به نفع شما می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه