خرید بالش طبی

خرید بالش طبی

اگر این پرسش برایتان پیش آمده که خرید بالش طبی برای چه کسانی لازم است و یا با استفاده از این نوع بالش چه تغییرات مثبتی در آناتومی بدن ایجاد خواهد گشت، خواندن این نوشتار می‌تواند پاسخگوی شما باشد.

اهمیت خواب

داشتن خواب خوب، بدون یک بستر راحت و مطلوب قطعا به راحتی عملی نیست و عدم خواب مناسب در فعالیت‌های روزانه تاثیرات منفی از قبیل خستگی، بی‌حوصلگی و … خواهد گذاشت.
در مورد اهمیت خواب همینقدر بگوییم که بسیاری از افراد شاید تا 30 روز بتوانند بدون غذا دوام بیاورند اما این آستانه‌ی تحمل در مورد خواب بسیار پایین می‌باشد. (بیشترین رکورد ثبت شده در مورد تحمل بی‌خوابی 11 روز است.)
اما علت اصلی نیاز ما به خوابیدن این است که بدن نمی‌تواند به صورت متناوب و 24 ساعته فعالیت نماید و باید در هر شبانه روز مدت زمانی صرف استراحت آن گردد.
این کار سبب تجدید قوا و ذخیره‌ی انرژی برای فعالیت‌های روز بعد خواهد گردید.

نقش بستر در کیفیت خواب

هنگامی که صحبت از خواب به میان می‌آید، نمی‌توان از نقش محیطی که قرار است در این فرآیند دخیل باشد غافل شد.
یک فضای آرام و ساکت با تاریکی مطلوب به همراه بستری راحت، سبب می‌شود تا از خوابی دلچسب و خوب لذت ببریم.
قطعا خوابیدن بر روی تشک و بالشی که از همه لحاظ موجبات آسایش ما را فراهم نمایند، می‌تواند بسیار دلپذیر باشد و در این بین بالش به عنوان یک وسیله‌ی مهم جهت حفاظت از سر، گردن و ستون مهره‌ها که از اعضای حساس و حیاتی بدن به شمار می‌آیند، دارای نقشی غیر قابل چشم پوشی است.
موارد بسیاری دیده شده که استفاده از یک بالش نامناسب سبب ایجاد درد و آسیب‌های جبران ناپذیری در نقاط مهم بدن گردیده است.

چرا خرید بالش طبی ؟

در همین ابتدا به سراغ اصل مطلب می‌رویم که چرا بسیاری از متخصصان ارتوپدی استفاده از بالش طبی را توصیه می‌کنند ؟
یک بالش مناسب نه تنها بدن و سر شما را در یک راستا و به حالت طبیعی نگه می‌دارد بلکه با فرم سر و گردن تطابق پیدا نموده و حتی نقاط خالی بین این نواحی با بستر را به خوبی پر می‌کند.

بالش طبی چیست ؟

بر خلاف تصور بسیارانی، بالش و تشک طبی فقط برای افرادی که از گرفتگی، درد و یا عوارضی نظیر آرتروز رنج می‌برند، ساخته نمی‌شود بلکه کسانی که به دنبال محافظت بهینه از بدن خود در هنگام خواب هستند نیز به این نوع تشک و بالش روی می‌آورند.
لازم به ذکر است که انواع مختلفی از این محصولات وجود دارند که هرکدام دارای کارکردی جداگانه بوده و یا برای بخش خاصی از بدن طراحی شده‌اند.

کارکرد بالش طبی

هدف اصلی از ساخت این نوع بالش به طور کلی محافظت و پوشش استاندارد و طبیعی سر و گردن در هنگام خواب و یا دراز کشیدن بوده و علاوه بر این، برای پیشگیری از درد و گرفتگی در نقاط یاد شده به کار می‌رود.
البته باید خاطر نشان کنیم که انواع دیگری از این بالش هم وجود دارد که در ادامه‌ی نوشتار به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

توجه به ساختار در هنگام خرید بالش طبی

برخلاف انواع بالش با کارکرد معمولی که بیشتر شکلی مستطیل و یا مربع دارند، شکل بالش‌های طبی بسته به کارآیی آن طراحی می‌شود.(مانند حلقه‌ای، U شکل و …)
همچنین بالش‌های معمولی اکثرا از موادی مانند فیبر (طبیعی و یا مصنوعی) ساخته شده‌اند اما این امر در مورد بالش طبی متفاوت است و در بیشتر موارد فوم هوشمند یا مموری فوم، ماده‌ی اصلی تشکیل دهنده‌ی این نوع بالش به شمار می‌آید.
علت این امر تطبیق پذیری مموری فوم با فرم قسمت‌های مختلف بدن است که این فرآیند نیز متاثر از گرمای بدن انجام می‌گیرد.
لازم به ذکر است که پس از بیدار شدن و قطع تماس بدن با این ماده، مموری فوم مجددا به حالت اولیه‌ی خود باز می‌گردد.

خرید بالش طبی 2

بالش طبی و انواع آن

همانگونه که در بالا گفته شد انواع مختلفی از بالش طبی بسته به شکل و کارآیی وجود دارند که به برخی از مهم‌ترین آن‌ها جهت آشنایی و راحتی بیشتر شما جهت خرید این نوع بالش می‌پردازیم :

بالش طبی معمولی

این نوع بالش برای استراحت و خواب با هدفِ قرار گرفتن بدن در یک راستا و حالت طبیعی تعبیه شده و مناسب استفاده جهت بیشتر افراد می‌باشد.
این نوع بالش از سر، گردن، شانه‌ها و ستون مهره‌ها به خوبی محافظت می‌نماید و همچنین می‌توان از آن برای تسکین درد نواحی مختلف بدن مانند گردن، شانه‌ها و … استفاده نمود.

خرید بالش طبی گردنی

بالش گردنی که با نام بالش مسافرتی هم شناخته می‌شود، شبیه حرف U انگلیسی است که این نوع طراحی سبب شده تا دور تا دور گردن را به خوبی پوشانده و از آن محافظت نماید.
استفاده از از بالش گردنی در زمانی که شخص به حالت نشسته در حال استراحت است بسیار موثر بوده و از فشار به سر، گردن و همچنین شانه‌ها در این وضعیت جلوگیری می‌نماید.

بالش بدن

بالش بدن دارای شکلی منحنی بوده و نسبتا بزرگ است که این ویژگی‌ها موجب شده تا به بهترین نحو ممکن از قسمت‌های مختلف بدن مانند سر، گردن، شانه‌ها، شکم و پشت حفاظت نماید.
این نوع بالش برای کسانی که می‌خواهند به راحتی و با بهترین پوشش ممکن به خواب روند بسیار مناسب است.
هرچند یک نکته را نیز نباید فراموش کنیم که استفاده از این بالش برای افراد باردار بسیار متداول است و برخی از انواع بالش بارداری در این دسته بندی قرار می‌گیرند.

بالش زانویی

شکلی به مانند ساعت شنی دارد که سبب شده در بین پاها یا زیر زانوها به راحتی جای گیرد.
استفاده از این نوع بالش علاوه بر قرار دادن ناحیه‌ی پشتی بدن در یک راستا، از ایجاد فاصله در بین پاها جلوگیری نموده، جریان خون را در این ناحیه تسهیل می‌نماید.

خرید بالش طبی کمری

نام دیگر آن بالش پشت می‌باشد که معمولا به صورت نیم دایره یا مستطیل بوده و برای محافظت و حفظ وضعیت استاندارد قسمت کمر و یا پاها به کار می‌رود.

بالش نشیمن

بالش نشیمن همانگونه که از نامش پیداست جهت استفاده در ناحیه‌ی نشیمنگاهی و جلوگیری و درمان برخی عوارض مانند بواسیر و … مناسب است که بسیاری از انواع بالش بواسیر یکی از زیر مجموعه‌های آن محسوب می‌شوند.
لازم به ذکر است این نوع بالش اکثرا شکلی حلقه‌ای دارد که باعث کارآیی هرچه بیشتر آن می‌گردد.

انتخاب بالش طبی مناسب

وجود تعدد در انواع، شاید انتخاب بهترین مدل بالش طبی را کمی سخت نشان دهد. به ویژه اگر شما هدف خاصی از خرید آن نداشته باشید و بیشتر به دنبال پیشگیری هستید تا درمان !!!
اما با داشتن مقداری آگاهی در مورد برخی ویژگی‌های مهم این نوع بالش می‌توانید به آسانی محصول دلخواه خود را سفارش دهید.
مواردی که در ادامه به آن می‌پردازیم جزو اصلی ترین نکاتی هستند که در هنگام خرید بالش طبی باید مد نظر داشته باشید :

چقدر هزینه می‌کنید ؟

شاید در ابتدا بگویید که قیمت بالش طبی نسبت به سایر بالش‌ها بیشتر است.
ولی در ازای مزایایی که این نوع بالش ارائه می‌دهد، این تفاوت قیمت بسیار ناچیز بوده که مهم‌ترین آن حفظ سلامت خواب شما می‌باشد.
ناگفته نماند که هزینه‌ی درمان بسیاری از بیماری‌های مفاصل و اسکلتی بالا است و مهم‌تر از آن، صرف وقت و زحمت رفت و آمد نزد پزشک متخصص هم جای خود را دارد.
یادتان باشد همیشه پیشگیری بر درمان مقدم است !!!

وضعیت خوابیدن

انواع بالش طبی بر اساس وضعیت‌های مختلف افراد در هنگام خواب، طراحی و عرضه می‌گردند.
بنابراین بهتر است با آگاهی کامل از وضعیت خود در هنگام خوابیدن، اقدام به انتخاب این نوع بالش نمایید.
در این زمینه مطالعه‌ی مقاله‌ی “ارتباط مدل خوابیدن و استفاده از بالش” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید بالش طبی 3

خرید بالش طبی به منظور محافظت و پوشش

اگر هدفتان از خرید این نوع بالش، درد یا ناراحتی در ناحیه‌ای خاص است، باید بالش مخصوص همان ناحیه را سفارش دهید.
به عنوان نمونه بالش گردنی جهت ناحیه‌ی سر و گردن و یا بالش زانویی برای زانو و پاها مناسب است.

فیزیک خاص بدنی

بالش طبی برای آسایش بیشتر و به طور اختصاصی برای قسمت‌های مختلف بدن طراحی شده است.
ویژگی فوق باعث می‌شود تا این نوع کالای خواب برای افرادی‌ که تمام یا بخشی از بدنشان به لحاظ فیزیکی شرایط خاصی دارد بهترین گزینه‌ی ممکن باشد.

خرید بالش طبی بر اساس مواد تشکیل دهنده

همه‌ی بالش‌ها اعم از طبی و یا سایر انواع آن، از مواد معینی تولید می‌گردند که این مواد در انواع طبی کالای خواب نسبتا متمایز هستند و مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از :

مموری فوم

همانگونه که در بالا اشاره شد مموری فوم اصلی‌ترین ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی این نوع بالش به شمار می‌رود.
با وجود این ماده، یک بالش طبی ایده‌آل می‌تواند با تمامی فرورفتگی و برجستگی‌های بدن سازگاری داشته و به شکل آن‌ها در بیاید تا فرم طبیعی بدن حفظ شود.
همچنین پس از استفاده، بالش مموری فوم دوباره به همان حالت اولیه‌ی خود برمی‌گردد و این ویژگی نباید با گذشت زمان کم‌رنگ گردد.

خرید بالش طبی لاتکس

به غیر از مموری فوم، انواع دیگری از این محصول به وسیله‌ی ماده‌ای به نام لاتکس تولید می‌شود که به مانند مموری فوم از خواص تطبیق پذیری با فرم بدن برخوردار می‌باشد.
همچنین بالش لاتکس برای کسانی که مشکل حساسیت دارند بسیار مناسب است.

رویه

قسمت بیرونی بالش یا همان رویه از موادی مانند پنبه، پلی استر و سایر الیاف ساخته می‌شود.

شست و شو و تمیزی آسان

هر بالشی در صورت عدم نظافت منظم می‌تواند انواع آلودگی، گرد و غبار، عوامل بیماری‌زا و … را به خود جذب نماید.

هنگام خرید بالش طبی مطمئن شوید که بالش مورد نظر شما قابلیت شست و شوی آسانی دارد.

ترجیحا بهتر است که بالش دارای رویه‌ی جدا شونده باشد و یا در غیر این صورت بتوان رویه‌ی آن را به راحتی تمیز و ضد عفونی نمود.
همچنین برای آگاهی از مواد مناسب جهت شست و شوی آن، حتما قسمت راهنمای درج شده در بسته بندی محصول را مطالعه و یا از فروشنده راهنمایی بخواهید.

ساده ترین راه خرید بالش طبی

تهیه‌ی این کالای خواب طبی به دو روش اصلی مقدور است :

خرید حضوری

این کار مستلزم مراجعه‌ به فروشگاه و یا مراکز خرید بالش می‌باشد که به مانند خرید سایر کالاها، امری آشنا و بدون نیاز به توضیح است.

خرید اینترنتی

این روش به نسبت ساده‌تر بوده و نیازی به صرف وقت، هزینه رفت و آمد و … ندارد.
تنها با یک کلیک، در خانه و یا هر جای دیگری که باشید می‌توانید اقدام به سفارش بالش طبی مورد نظر خود نمایید.
همچنین در این روش، وقت بیشتری جهت جستجوی کامل در میان انواع مختلف محصولات خواهید داشت و با آرامش خاطر و از روی حوصله می‌توانید گزینه‌ی مناسب خود را پیدا کنید.
علاوه بر این می‌توانید در قسمت تماس با کارشناسان از راهنمایی، مشاوره و همچنین پشتیبانی آنلاین برای هر محصول استفاده نمایید.

Rate this post
ارسال دیدگاه