بهترین دکوراسیون داخلی منزل

بهترین دکوراسیون داخلی منزل

جهت رسیدن به بهترین دکوراسیون داخلی منزل انجام برخی کارها لازم است تا به حالت ایده‌آل برسیم. اما چرا باید به این مساله توجه نمود؟

دکوراسیون منزل از جمله مواردی است که نمای محیط پیرامون ما را شکل می‌بخشد.
این بخش از چیدمان لوازم منزل با وجود زندگی محدود و آپارتمان نشینی دوران ما بیش از پیش اهمیت خود را نمایان می‌کند.
حضور افراد در خانه آن هم برای ساعات طولانی و مستمر، ما را بر آن می‌دارد تا در مورد چگونگی طراحی و اجرای دکوراسیون آن حساس‌تر باشیم.
مجموعه‌ای از انتخاب‌های درست می‌تواند تأثیر منطقی و متینی بر انتخاب لوازم و نحوه‌ی چیدمان خانه داشته و انتظارات بصری افراد را از محیط اطراف برآورده سازد.
تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا نکات کمتر بیان شده در مورد بهترین دکوراسیون داخلی منزل را با شما در میان بگذاریم.

تاریخچه

انسان همواره در صدد ایجاد تحول و دگرگونی در ارکان زندگی خود بوده و سعی داشته تا از محیط اطراف خود به بهترین شکل استفاده نموده و لذت ببرد.
چیدمان منزل و تغییر شکل ظاهری آن به طوری که آثار مثبت ماندگاری بر روحیه انسان‌ها بر جای بگذارد سابقه دیرینه‌ای دارد.
گرچه لزوماً با نام و نشان‌هایی امروزی از آن یاد نشده ولی آثار و شواهد بجا مانده از انسانهای پیشین حکایت از وجود آن دارد.

با گسترش شهرنشینی و بیشتر شدن فاصله‌ی بین انسان و طبیعت، نیاز به خلق آثار هنری و نگهداری از آنها در محیط بسته زندگی نیز فزونی گرفت.

اما این آثار لزوماً به انواع کلاسیک محدود نشده و با گسترش دامنه‌ی آن تا هنرهای ترکیبی مانند چیدمان و دکوراسیون نیز ادامه یافته است.
امروزه از ترکیب مهارت‌های معماری و هنر چیدمان، به صنعت عظیم و لذت‌بخش دکوراسیون دست یافته‌ایم.

حین داشتن بهترین دکوراسیون داخلی منزل ، چه کنیم تا خانه‌ای زیبا و راحت داشته باشیم؟

خانه محل آرامش و قرارگاه رفع خستگی و کسالت روزانه است.
جایی که بتوان به دور از دغدغه‌های معمول زندگی ساعاتی را به استراحت، خواب و آرامش گذراند.
داشتن خانه‌ای زیبا و محیطی دلچسب بی‌شک برای همه مطلوب است.
اگر این مزیت‌ها با راحتی و سهولتِ شرایط زندگی در آن محیط نیز همراه شود می‌توان آن را مجموعه‌ای ایده‌آل محسوب کرد.

اما برای رسیدن به این شرایط چه کارهایی باید صورت گیرد؟

قبل از هر چیز باید بدانیم که بهترین دکوراسیون منزل علاوه بر زیبایی لازم است تا مایه آسودگی نیز باشد.
به عبارتی چیدمان لوازم منزل باید بنحوی باشد که قابلیت دسترسی و استفاده از اجزاء آن را آسان کرده و افراد را دچار دردسر نکند.
به این منظور ضمن استفاده از فضاهای خالی، اشیاء اضافه، حجیم و جاگیر را در فضاهای پِرتی مانند زیر پلکان قفسه بندی شده یا بالای کمدها بطوری که چندان در معرض دید نباشند قرار می‌دهیم تا متن فضای خالی منزل ما برای چیدن مبلمان و عبور و مرور افراد باز بماند.
با جاسازی این دسته وسایل، فرصت و فضای کافی برای چیدمانی سبک و راحت فراهم می‌شود که در آن می‌توان با آسودگی بیشتر و بر طبق سلیقه شخصی اقدام به چیدمان لوازم و مبلمان منزل نمود.

خود را از نور طبیعی خورشید محروم نکنیم

در زندگی ماشینی این روزها، ارتباط‌ها با طبیعت کم شده و به همین دلیل هم بسیاری از افراد با عوارض ناشی از کمبود ویتامین‌های مختلف درگیرند.
نور خورشید که سازنده ویتامین‌های مورد نیاز ماست گرچه همه جا هست ولی زاویه‌ی قرارگیری پنجره‌ها در ساختمانها امکان دسترسی ما را به آن در بسیاری از موارد محدود نموده است.
پس باید از هر فرصتی برای دسترسی به این اشعه مفید استفاده کرد.

در نظر گرفتن زاویه‌ی مناسب جهت داشتن بهترین دکوراسیون داخلی منزل در این مورد بسیار موثر است.

اگر پنجره‌ای رو به آفتاب دارید خود را از نور آن محروم نکنید.
هرچند قرار دادن مبلمان و تختخواب در معرض نور مستقیم خورشید باعث رنگ‌پریدگی و آسیب به پارچه و بدنه آنها شده و از طول عمر آنها می‌کاهد، اما اگر با وجود پرده‌ نازک یا توری این نور را پس از متعادل شدن به اتاق‌های خانه راه دهیم ضمن جلوگیری از پوسیدگی لوازم و دکوراسیون منزل از فواید آن نیز بهره‌مند خواهیم شد.

برای داشتن یک چیدمان ایده‌آل حتماً باید سَبک داشت!!

برای آنکه دکوراسیون منزل ما از یکپارچگی و فُرم برخوردار باشد خرید لوازم گران قیمت و صرف هزینه‌های هنگفت به تنهایی پاسخگو نیست.
بلکه با پیروی از سبک و روش مشخص حتی بدون صرف چنین هزینه‌ای می‌توان به بهترین دکوراسیون منزل دست یافت.
به این منظور باید ابتدا با خواسته‌های خود کنار بیایید.
یعنی مشخص کنید که چه نوع چیدمانی را می‌پسندید و بر اساس همان الگوی راهنما حرکت کنید.
حتی اگر بخش‌هایی از سبک‌های مختلف نیز مورد علاقه شما باشد مشکلی نیست و شما به سَبک تلفیقی روی آورده‌اید.

بهترین دکوراسیون داخلی منزل 2

بهترین دکوراسیون داخلی منزل : نگاهی به دیوارهای خانه‌مان بیاندازیم…

دیوارها بخش بزرگی از سطوح هر خانه را شامل می‌شوند.
به همین دلیل رنگ یا کاغذ دیواری استفاده شده بر روی دیوار بر حال و هوای کلی منزل بسیار موثر است و نقش اجزای دکوراسیون را بیشتر یا کمتر جلوه می‌دهد.

مثلاً اتاقی با دیوارهای کوتاه یا رنگ تیره، بسیار دلگیر و بسته به نظر می‌رسد.
در حالی که همان اتاق با رنگ‌آمیزی روشن یا یک لایه کاغذ دیواری شاد و متناسب، تغییر ماهیت داده و شاداب و بانشاط می‌شود.

برای رفع جلوه نامناسبی که از کوتاهی سقف بوجود آمده هم استفاده از طرح‌هایی با خطوط عمود موازی در قالب کاغذدیواری یا نقاشی دیوار کاملاً کارگشاست.
نصب انواع شلف، قفسه و طبقه بر روی دیوار هم می‌تواند ضمن افزایش فضای قابل استفاده، آنها را به محلی مناسب برای قرارگیری اشیاء دکوری نیز تبدیل کند.
قاب‌های هنری شکیل با طرح‌های ساده و زیبا هم می‌توانند با پوشاندن دیوارها به منزل شما روحی تازه ببخشند.

اما نکته‌‌ی قابل یادآوری همیشگی جهت داشتن بهترین دکوراسیون داخلی منزل ، منظور کردن سبک و شیوه‌ی مشخص در انتخاب این ملزومات است.

چنان که یک دیوارکوب هنری به همان اندازه که بر زیبایی و نشاط محیط می‌افزاید در صورت انتخاب ناهماهنگ با سایر اجزاء دکوراسیون می‌تواند اثرات نامطلوبی بر سایر بخش‌ها و مجموعه‌ی چیدمان شما داشته باشد که نباید نادیده گرفته شود.

خداحافظی با دورریزها…

این روزها اکثر ما بخاطر زندگی شهری و آپارتمان‌نشینی به ماندن در محیط‌های کوچک محکوم هستیم و تنها منظر چشمانمان دیوارهای خانه و لوازمی است که اطراف خود جمع‌آوری کرده‌ایم.
همانقدر که لوازم دوست‌داشتنی و انتخابی‌مان برای ما عزیزند از اضافات و خرده‌ریزهای بیمورد آزرده خاطر می‌شویم.
خصوصاً در چنین شرایطی بار سنگین هزینه‌ گزاف خرید لوازم اضافه هم بر شانه‌هایمان سنگینی می‌کند.

پس از انتخاب سَبک اولین گام اقدام به کنار گذاشتن اضافات مزاحم است.

لوازمی که گرچه احتمالاً در زمان خود مطلوب و مورد پسند بوده‌اند اما امروز و با گذشت زمان انقضای‌شان به اشیاء بی‌مصرف و دست و پاگیر بدل شده‌اند.
گاهی اوقات کنار گذاشتن این اشیاء برای شما سخت است و ممکن است به دلایلی با آنها ارتباط عاطفی داشته باشید.
در این صورت می‌توانید این مجموعه را برای مدتی نامشخص از معرض دید خارج کنید تا پس از گذشت زمان از بار سنگین و کسالت‌بارشان کم شود.
اما هرگز از یاد نبرید که وجود لوازم کهنه و تکراری در منزل، از انرژی مثبت محیط کم کرده و خستگی و یکنواختی را وارد چرخه زندگی خواهد کرد.

طرحی نو دراندازیم…

قدم بعد تهیه‌ی لوازم مورد نیاز برای چیدمان نو است.
اگر احساس می‌کنید برای یک چیدمان تازه نیاز به لوازمی دارید، در تهیه‌ی لیست این ملزومات کوتاهی نکنید.
تهیه چنین لیستی شما را هر چه بیشتر به نیازهایتان واقف می‌کند و کار خرید و تهیه‌ی آنها را به فعالیتی نشاط‌آور تبدیل می‌نماید.
گاهی اوقات نیز با عوض کردن و ایجاد تغییرات مختصری در اصل یا محل لوازم، به کاربردهای بهتری از آن می‌رسیم.
مثلاً یک میز یا صندلی که در محل قبلی خود مزاحم و جاگیر بوده با قرار گرفتن در مکان جدید کاملاً کاربردی و مفید واقع می‌شود.

بهترین دکوراسیون داخلی منزل لزوماً گران‌قیمت‌ترین آن نیست!

احساس نیاز به اشرافی‌گری و داشتن اشیاء و لوازم زندگی فاخر و گران‌قیمت نه تنها در جوامع مرفه که عارضه‌ی همه‌گیر این روزهای دنیا است.
گردآوری مجموعه‌هایی از لوازم دست و پاگیر و اغلب بی‌فایده که نه تنها زندگی را آسانتر نمی‌کند بلکه انرژی زیادی نیز از فرد و خانواده می‌گیرند بخشی از سبک زندگی مصرفی است.

همه‌ی ما گاهی اشیاء سنگین و بی‌مصرفی را وارد زندگی خود می‌کنیم.

سالها بار سنگینی وجود آنها را بر دوش می‌کشیم و تنها هنگامی که از نبودشان احساس سبکی می‌کنیم پی به اشتباه خود می‌بریم.درست بر خلاف این مسیر و با بهره‌مندی از لوازم محدود و حساب شده می‌توان به بهترین دکوراسیون منزل دست یافت.
برای داشتن محیطی سبک و در عین حال راحت و لذت‌بخش، باید چشم‌ها را بر روی دیدنی‌های لذت‌بخش زندگی گشود و همزمان بر روی مزاحم‌ها بست و یکبار برای همیشه از آنها صرف‌نظر کرد.
پس همان بهتر که گام اول را درست برداریم و از همین ابتدای راه با توجه به روحیات خود و چشم‌پوشی از سلیقه و قضاوت دیگران نسبت به انتخاب و تهیه ملزومات زندگی و بهترین دکوراسیون منزل اقدام کنیم.

به عادت کردن عادت نکنیم!

عادتها در زندگی روزمره انسانها نقش بزرگی دارند و زمانی که این عادات کهنه و تکراری شوند موجب دردسر و کسالت‌بار خواهند شد.
اگر به بی‌نظمی عادت داشته باشید هر نوع چیدمانی در منزل شما پس از مدت کوتاهی تبدیل به هرج و مرج خواهد شد.
حتی اگر در دکوراسیون منزل شما بنا بر استفاده از سبک پرازدحام و شلوغ باشد باز هم با داشتن نظم و ترتیب در چیدمان اشیاء می‌توان از وجودشان لذت برد
و حتی سبُک‌ترین دکوراسیون هم در صورت اغتشاش و بی‌نظمی زیبا یا سودمند یا لذت‌بخش نخواهد بود.
پس عادات تکراری را کنار بگذاریم و با نظم دادن به اجزای چیدمان خانه‌ی خود به سمت بهترین دکوراسیون منزل پیش برویم.

Rate this post
ارسال دیدگاه